Településünket érintően kedvezően módosul a menetrend

1809
Fotó: Bíró Tamás

2016. december 11-én lép életbe a 2016/2017. évi vasúti menetrend, melyben településünket érintően az alábbi kedvező változások kerülnek bevezetésre:

  • Új zónázó személyvonat indul Martonvásár vasútállomásról tanítási időszakban munkanapokon 6:28 órakor Budapest-Déli pályaudvarra, mellyel a reggeli csúcsforgalomban biztosítható újabb kényelmes utazási lehetőség a fővárosba.
  • Az S36 jelzésű, Kőbánya-Kispest és Tárnok, illetve Martonvásár vasútállomások között közlekedő személyvonatok viszonylata a reggeli időszakban közlekedő kápolnásnyéki vonatok kivételével egységesítésre kerül. Ezen járatok munkanapokon egységesen Kőbánya-Kispest és Martonvásár között, míg hétvégén csak Kőbánya-Kispest és Tárnok között közlekednek.
  • A reggeli időszakban 6:01 és 7:01 órakor Kápolnásnyék vasútállomásról induló vonatok továbbra is változatlan útvonalon fognak közlekedni.